Jak dobrać marynarkę dla mężczyzny?

Tym razem piszę artykuł o męskich marynarkach. Dobrze dobrana marynarka to podstawa. Pozwala skorygować wady sylwetki i sprawić ze drodzy Panowie wyglądacie dużo lepiej. Dzisiaj będzie post o marynarce jednorzędowej. Klasycznej, takiej których co najmniej kilka każdy dżentelmen powinien mieć w swojej szafie.

Aby nasza sylwetka dobrze prezentowała się w marynarce należy przede wszystkim sprawdzić, czy marynarka jest symetryczna, czy tylni szew przebiega idealnie po kręgosłupie oraz, czy guziki z przodu dzielą klatkę piersiową pionowo na pół.

jak dobrac marynarke

Marynarka nie powinna być też za mała – wtedy jej klapy zamiast prostej litery „v” będą się rozchodzić na boki. Poprawnie dobrana marynarka ma właśnie kształt litery „v” w klapach i nie marszczy się. Ważne by zwrócić uwagę na rozcięcia z tyłu (szlice) – nie powinny marszczyć się ani podnosić. Odwrotnością za małej marynarki jest ta za duża. Wtedy marynarka wisi na człowieku, odstaje i wygląda nieestetycznie. Poniżej po lewej za mała, a po prawej za duża marynarka.

 

Marynarka powinna mieć długość taką by dzielić sylwetkę idealnie na dwie części, nie licząc butów, a kołnierz marynarki powinien przylegać do koszuli. Optymalna długość rękawa sięga 2 cm nad przegub nadgarstka. Koszula powinna wtedy wystawać około 1-1,5 cm spod marynarki. Zbyt długie rękawy to bardzo częsty błąd, którego należy unikać.

2

W kieszeniach marynarki nigdy niczego się nie nosi – wypchane kieszenie wyglądają brzydko i nieprofesjonalnie, powiedziałabym wręcz niechlujnie.

Kolejną kwestią jest brustasza, czyli kieszeń na piersi, w której nosimy poszetkę (chusteczkę ozdobną). Tutaj mamy dwie opcje – poszetka może korespondować kolorystycznie z krawatem, bądź być w kolorze kontrastowym. Dzięki zmianie dodatków takich jak krawat, czy poszetka za każdym razem marynarka może wyglądać zupełnie inaczej. Poniżej przykłady.

Mam nadzieję, że tym wpisem rozjaśniłam Panom zasady doboru marynarki. Jeśli macie jakieś pytania zapraszam do pisania komentarzy, bądź wiadomości w zakładce kontakt.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s